Logo miesięcznika CGK

SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Film

Playback: projekcja filmu "Midsommar. W biały dzień"

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater (ul. Dąbrowskiego 1)
2022-08-12, godz. 19:00
Udostępnij

"Midsommar. W biały dzień" - Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót. „Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).


Ari Aster to amerykański reżyser i scenarzysta, absolwent American Film Institute Conservatory. Zadebiutował w 2018 roku filmem „Dziedzictwo. Hereditary” z Toni Collette w roli głównej. Film zdobył ponad 40 nagród i 80 nominacji na światowych festiwalach. „Dziedzictwo. Hereditary” stało się najbardziej kasową produkcją studia A24. Przy budżecie 9 milionów dolarów, film zarobił na świecie prawie 80 milionów. „Midsommar. W biały dzień” jest drugim filmem Ariego Astera.


Playback to cykl projekcji filmowych w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie, w ramach którego prezentujemy kino artystyczne. Chcemy tym samym przybliżyć miłośniczkom i miłośnikom kinematografii produkcje niezwykłe, niecodzienne, nieoczywiste, takie, które trudno spotkać w codziennych repertuarach kin.