Logo miesięcznika CGK

SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Wycieczki

 • Skarby Rakowa

  Na tę wycieczkę po mieście nawet mieszkańcy Częstochowy będą mogli wybrać się pociągiem! Zupełnie na poważnie zachęcam, aby zapytać nasze pociechy, czy nie miałyby ochoty przejechać się pociągiem z Dworca Głównego. Gdyby jeszcze same kupiły bilet, to już byłby pierwszy poważny krok do rozpoczęcia przygody z samodzielnie organizowanymi podróżami. Tę wyprawę zaczynamy na dworcu kolejowym Raków. Warto to miejsce zapamiętać, bowiem może kiedyś skorzystamy z pieszego Szlaku Olsztyńskiego koloru żółtego, który ma swój początek po wschodniej stronie dworca. Nasze cele natomiast znajdują się po zachodniej stronie torów kolejowych.

 • Wierzby & Wierzenia

  Trzeci scenariusz naszej Edukacji przyDomowej to spacer w okolicach jasnogórskiego klasztoru. Spacer, w ramach którego przyroda przeplata się z religią, zwyczajami i zdrowym trybem życia. Spójrzmy na rozpoczynającą się właśnie porę roku z szerokiej perspektywy.

 • Odkryte gniazda, łyse iglaki i ruda żelaza

  W ramach drugiej lekcji „Edukacji przyDomowej” zmienimy się w detektywów próbujących dociec, czy zieleni na zimę pozbywają się wyłącznie drzewa liściaste, kiedy ptasie gniazda są odkryte z kamuflażu i co można znaleźć w podziemiach Częstochowy.

 • Kaczki, Częstoch i muzyka symfoniczna

  ​Podróżować po mieście można albo dla czystej przyjemności podróżowania, albo w poszukiwaniu wiedzy. Można szwendać się w samotności albo zabrać na wyprawę całą rodzinę. Nowy cykl tekstów dla CGK wymyśliłem, ponieważ nasłuchałem się sporo o wyzwaniach, przed jakimi staje szkolnictwo w czasach pandemii i o urokach edukacji domowej