SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Wystawy

Listy - wernisaż wystawy Katarzyny Kołacz

Miejska Galeria Sztuki (Aleje NMP 64)
2024-04-23, godz. 18:00
Udostępnij

Jeden z obrazów Katarzyny Kołacz prezentowany na wystawie nosi tytuł „Subtelność”. Właśnie subtelność wydaje się cechą dystynktywną, która odnosić się może do większości jej prac, jak i sposobu bycia i tworzenia samej autorki. Dla Katarzyny Kołacz sztuka jest swoistym przesłaniem dla odbiorców, tytułowymi listami, w których artystka chce przekazać swój zachwyt nad światem i swoje przekonanie, że przez sztukę zdoła uchronić go przed złem. Katarzyna Kołacz: Odczucia można wyrazić nadając im kształt w kolorze w relacji ze sobą i światem zewnętrznym. Obrazy są częścią z głębi mnie. Porusza mnie bezbronność i zależność oraz tęsknię za światem bez cierpienia.


Artystka posługuje się techniką własną wymagającą wiele skupienia i precyzji, którą nawiązuje do impresjonizmu. Nazywa ją autorskim pointylizmem. Inspiracje czerpie z przyrody, tworząc obrazy wypełnione światłem, powietrzem i mieniącymi się barwami.


Katarzyna Kołacz urodziła się w 1979 w Myszkowie. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, obecnie słuchaczka II roku na Wydziale Sztuki, kierunek malarstwo na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Maluje w zaciszu, choć coraz częściej prezentuje swoje prace na wystawach - indywidualnych, jak np. „Spontanicznie” (kawiarnia Niebo w Mieście, Klubokawiarnia Bank w Częstochowie) lub zbiorowych – w Winiarni Koszęcin czy w Galerii Złote Anioły.


źródło: https://tiny.pl/dr8df