SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Film

Madama Butterfly /Met Opera Live in HD/

Kino Studyjne OKF Iluzja (al. Najświętszej Maryi Panny 64)
2024-05-11, godz. 18:55
Udostępnij

Dramatyczna opowieść Pucciniego o młodej Japonce i amerykańskim oficerze marynarki wojennej to nie tylko jedna z najbardziej popularnych, ale również tragicznych oper na świecie. Z wymagającą partią Cio-Cio-San zmierzy się debiutująca w Met sopranistka Asmik Grigorian, której talent The New York Times określił mianem „jednego z najbardziej bezkompromisowych”.


W The Metropolitan Opera debiutuje również ceniona dyrygentka Xian Zhang, która poprowadzi obsadę i orkiestrę podczas majowej transmisji. Na scenie u boku Grigorian ujrzymy tenora Jonathana Tetelmana jako bezdusznego amerykańskiego marynarza Pinkertona, mezzosopranistkę Elizabeth DeShong jako niezłomną służącą Suzuki i barytona Lucasa Meachema w roli konsula Sharplessa.


Ponadczasowa partytura Pucciniego cieszy się dużą popularnością wśród publiczności nawet sto lat po premierze. Melomani z pewnością rozpoznają wiele znanych melodii, w tym wzruszającą arię Un bel dì. W tej światowej sławy produkcji stworzonej przez laureata Oscara, reżysera Anthony'ego Minghellę, wykorzystano tradycyjne japońskie techniki teatralne (sięgnięto m.in. po elementy znane z teatru lalkowego), aby jak najlepiej ukazać historię rozgrywającą się w Nagasaki na przełomie XIX i XX wieku. Doceniona przez krytyków i widzów inscenizacja została okrzyknięta mianem „przejmująco pieknej” i „wspaniale widowiskowej” (The New York Times).


Madama Butterfly to doskonałe zwieńczenie obfitującego w wiele niezapomnianych momentów sezonu 2023-24 i idealna propozycja na sobotni majowy wieczór nie tylko dla miłośników opery.

Odkryj magię, piękno i głębię opery, która skradła serca widzów na całym świecie!

Zanurz się w fascynującej opowieści o miłości, utracie i poświęceniu. Posłuchaj wzruszającej arii "Un bel dì" w wykonaniu Asmik Grigorian i


źródło: https://tiny.pl/drcwd