SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Sztuki wizualne

Wernisaż wystawy "Sztuka wkręcona"

Filharmonia Częstochowska (ul. Wilsona 16)
2024-04-04, godz. 18:40
Udostępnij

Twórz sztukę, która cię uszczęśliwia. Twórz sztukę, która czyni cię lepszym. Twórz sztukę, która zarabia pieniądze. Twórz sztukę, która zmienia świat - te słowa Sahili Lavignii stały się swoistym mottem niezwykłego projektu polskiego producenta: Galerii Klimas art.


Marka Klimas, lider produkcji technik zamocowań budowlanych w Europie Środkowej i Wschodniej, stworzyła niesamowitą galerię prac wykonanych z wkrętów. Takim niesztampowym działaniem brandowi udaje się realizować jednocześnie trzy ważne założenia: wspomagać młodych artystów, wspierać działania dobroczynne, przekazując obrazy z Galerii Klimas art na aukcje i licytacje oraz promować ekologiczne budownictwo drewniane wraz z przeznaczonymi do niego produktami marki Klimas.


Niezwykła Galeria Klimas art liczy dziś 25 prac, w większości inspirowanych najsłynniejszymi światowymi dziełami malarstwa. Dzięki temu znakomicie ilustruje potencjał, jaki tkwi w technice screw art i pozwala obcować z dziełami, inspirowanymi najznakomitszymi twórcami. Celem jej powstania jest jednak coś więcej – nie ma jedynie cieszyć oczu, ale także, szeroko rzecz ujmując, czynić dobro. Dlatego obrazy regularnie trafiają na dobroczynne aukcje i licytacje, z których dochód wspiera inicjatywy fundacji i stowarzyszeń, bliskie sercu rodziny Klimasów.


Galeria Klimas art w liczbach:

90 000 WKRĘTÓW, zużytych do wykonania prac

5000 GODZIN PRACY, na jeden obraz potrzeba około 200 godzin

900 KILOGRAMÓW to przybliżona łączna waga obrazów Galerii Klimas art

25 OBRAZÓW, wykonanych techniką screw art

2 ARTYSTKI Galerii Klimas art


Wernisaż wystawy "Sztuka wkręcona" odbędzie się 4 kwietnia w Filharmonii Częstochowskiej.,