SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Sztuki wizualne

Serendipity - wystawa Mateusza Zajdy

Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S.Reymonta (ul. Krakowska 80 f)
2024-02-23, godz. 17:00
Udostępnij

Serendipity - wystawa Mateusza Zajdy


Mateusz Zajda - uczeń piątej klasy technikum na profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Twórca i wykonawca dwóch murali dla Hotelu Arche Częstochowa. Zajmuje się rysunkiem w technice cyfrowej i tradycyjnej, tworzy projekty graficzne, montuje filmy, dodatkowo rozwija się w kierunku animacji 3D. To laureat dwóch pierwszych miejsc w drugiej edycji festiwalu "3 światy | Magia Wartości - Influencerzy dobra" w kategoriach Film Reklamowy oraz Plakat Reklamowy.


Zajda stoi za oprawą graficzną projektu edukacyjnego "Pszczoła w Mieście". Jest osobą ambitną i chętnie biorącą udział w konkursach (m.in. II miejsce w krajowym konkursie #ObrońcyNiepodległej 2022). Interesuje się reżyserią filmów i teledysków. Pragnie w przyszłości inspirować swoimi pracami innych i jest gotów na kolejne artystyczne wyzwania.


Podczas wernisażu Mateusz Zajda połączy owoce różnych zainteresowań. Znajdzie miejsce dla grafiki, muzyki, filmu, plakatu, rysunku. Podsumowują: światło, kamera, akcja! Podczas wydarzenia zaśpiewa zaś Janina Noremberg.


"Szczęśliwy przypadek, czy aby na pewno przypadek?"