SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Adam Markowski

Impro w Teatrze Mickiewicza!

25 kwietnia 2023
Sylwia Bielecka
Udostępnij

W najbliższy czwartek, 27 kwietnia czekać na nas będzie twórczy, radosny i nieprzewidywalny świat improwizacji. Każdy widz będzie mógł powiedzieć aktorowi, co ten ma zagrać. Meduzę cierpiącą na nadpotliwość?! Czemu nie!

Po raz drugi w historii Teatru im. Adama Mickiewicza odbędzie się przedstawienie w całości improwizowane. To doskonała, inteligenta zabawa, wymagająca od znajdujących się na scenie aktorek i aktorów nie lada refleksu, błyskotliwości, wiedzy i oczywiście umiejętności. Półtorej godziny kreatywnych wyzwań. Zaskakująco, momentami surrealistycznie, absurdalnie. Boli przepona, a makijaż może się rozmazać. Satysfakcja gwarantowana!

Aktorzy kompletnie nie wiedzą co będą grać. Wychodzą zza kulis na scenę, i to siedzący na sali widzowie mówią im, co mają robić. Na podstawie tych poleceń aktorzy tworzą dialogi i akcję, na gorąco, już w trakcie występu. Właściwie nie ma chwili do namysłu. Trzeba od razu wejść w rolę w grze, której zasady poznajemy na początku. Nie zdradzam szczegółów zamysłu spektaklu, są zarezerwowane dla widzów. Ale zapewniam, że pomysły publiczności bywają naprawdę szatańskie. Granicą jest tylko wyobraźnia.

No bo proszę sobie wyobrazić jak zagrać meduzę z depresją? W dodatku cierpiącą na nadpotliwość? To tylko jedno z zadań wymyślonych przez widzów w marcu, podczas pierwszego przedstawienia „Impro” w częstochowskim Teatrze, na którym byłam i który mogę polecić każdemu.

Nie ma rekwizytów, nie ma scenografii, nie ma scenariusza, ani reżysera. Wszystko dzieje się tu i teraz. Pomysły na dialogi, postaci, historię i ruch sceniczny. Publiczność jest tu aktywnym uczestnikiem spektaklu, wpływa na przebieg wydarzeń. Każde przedstawienie jest niepowtarzalne. Aktorzy wykorzystują gry i techniki, tworząc pełne niespodzianek przedstawienie. To wymaga od nich kreatywności i elastyczności, muszą być wciąż gotowi na zmiany i zupełnie niespodziewane sytuacje na scenie. To unikalne doświadczenie zarówno dla nich, jak i dla publiczności.

Na spektakl „Impro” częstochowski teatr zaprasza w czwartek, 27 kwietnia o godz. 19.00.

Na scenie kameralnej czekać będą gotowi na wyzwania członkowie grupy „The Konrads”, którą tworzą aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza i aktorzy związani z Teatrem Nowym w Częstochowie. Wystąpią: Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Adam Hutyra, Agnieszka Łopacka i Aleksandra Tokarczyk. Bilety po 35 zł i 30 zł (ulgowy) do nabycia w kasie przy ul. Kilińskiego.

Tego nie można nie zobaczyć!

Cykle CGK - Autorzy