Polecane
23 stycznia 2019
Koncert Karnawałowy Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej
W programie koncertu, który trwa ponad dwie godziny, będzie można usłyszeć znane i lubiane arie operetkowe, musicalowe oraz tradycyjne pieśni narodowe Ukrainy. Całość wzbogacona jest pięknymi strojami oraz tańcem baletu i niezwykłym kunsztem 25 osobowej orkiestry.
WIĘCEJ
Polecane
25 stycznia 2019
LITERACKI PIĄTEK
WIĘCEJ
Polecane
26 stycznia 2019
GOLEC uOrkiestra - Kolędy i Pastorałki
Wyjątkowy koncert świąteczno-noworoczny najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Golec uOrkiestra bawi pokolenia Polaków już od ponad dwudziestu lat.
WIĘCEJ
Polecane
30 stycznia 2019
Popkulturowe przyjemności: Black Mirror
„Black Mirror” to jeden z ważniejszych seriali ostatnich lat. Stworzył go Charlie Brooker dla brytyjskiej stacji Channel 4, a po dwóch sezonach format przejął amerykański gigant Netflix.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
21 stycznia 2019
W listopadzie 2018 roku częstochowski Zespół Tańca SPLOT - pod kierownictwem Joanny Głód-Knop - zdobył tytuł mistrzów świata na World Dance Championship w Libercu w dwóch kategoriach konkursowych, a do tego zapisał się na liście finalistów w kilku kolejnych. O sukcesie zespołu ...
17 stycznia 2019
Zdolnych i pomysłowych ludzi w Częstochowie nie brakuje. Dzięki wsparciu takich organizacji jak Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego ich praca może nie tylko zyskać na rozmachu, ale też trwale zapisać się na kulturalnej mapie miasta.
17 stycznia 2019
Od pierwszego stycznia osoby pracujące z młodzieżą, szczególnie w obszarze kultury i edukacji, które chcą utrwalić wiedzę na temat wspierania inicjatyw młodzieżowych, mogą wziąć udział w darmowym kursie on-line z zakresu integracji społecznej oraz rozwijania kompetencji społecznych ...
9 stycznia 2019
W zeszłym roku obchodziliśmy stulecie przyznania kobietom w Polsce praw wyborczych. Dziś nadal potrzebujemy wiedzieć więcej o kobietach, które były i działały przed nami. Ich sukcesy i porażki dają siłę. One nie pytały, czy mogą coś zrobić – po prostu robiły to. Niestety ...
8 stycznia 2019
Od podróży specjalnym tramwajem w dzieciństwie, przez studenckie radio, aż do cyklicznych spotkań w Ośrodku Promocji Kultury – tak w wielkim skrócie przedstawia się bogata muzyczna historia Mirona Pietrasa, z którym rozmawiamy o zamiłowaniu do opery.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI