Polecane
23 maja 2019
Otwarcie zbiorowej wystawy „Stop! Smog”
Zbiorowa wystawa artystów z Częstochowy, Katowic, Gliwic, Krakowa, Zamościa, Rzeszowa, Poznania, Cegielni, Pajęczna i Zaczernia, pokazuje stanowisko autorów, którzy alarmują i proszą o podjęcie radykalnych środków w walce ze smogiem.
WIĘCEJ
Polecane
23 maja 2019
Aleje - tu się dzieje!: Muzeum Częstochowskie -spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim
Spotkanie z niezwykłym gościem – generałem Mirosławem Hermaszewskim. Lotnikiem, kosmonautą, generałem, jedynym Polakiem, który znalazł się w kosmosie. Zapraszamy serdecznie, to jedyna taka okazja, żeby posłuchać historii z „kosmosu”, z pierwszej ręki.
WIĘCEJ
Polecane
23 maja 2019
Aleje - tu się dzieje!: Koncert z Fasonem - koncert Justyny Jary „Ach, nie odchodź ode mnie”
Justyna Jary to stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas 6-letniej współpracy z teatrem Gardzienice, występowała na prestiżowych scenach m.in. w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie.
WIĘCEJ
Polecane
24 maja 2019
Aleje - tu się dzieje!: Literacki piątek - spotkanie z Wojciechem Tochmanem
Wojciech Tochman to jeden z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu.
WIĘCEJ
Polecane
24 maja 2019
Jazztochowa: Koncert Lidii Pospieszalskiej
Lidia Pospieszalska - kompozytorka, wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej Wydziału Jazzowego na kierunku wokalnym i geografii na Uniwersytecie w Poznaniu. Wraz z mężem Marcinem Pospieszalskim współuczestniczyła w tworzeniu wielu projektów muzycznych Rodziny Pospieszalskich.
WIĘCEJ
Polecane
25 maja 2019
Kominalia
Politechnika Częstochowska i Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie – dwie największe uczelnie w mieście - oraz ich samorządy studenckie w maju tradycyjnie zapraszają na juwenalia. W tym roku odbędą się one pod nową, specjalnie utworzoną nazwą.
WIĘCEJ
Polecane
25 maja 2019
Dzień Samorządu Terytorialnego
30 lat temu Polacy stanęli przed wyborczymi urnami pełni wiary i nadziei. Poczuli, że ich głos może mieć wymierną siłę sprawczą. Poczuli prawdziwą wolność. Wybory roku 1989 były przełomem i doświadczeniem formującym dla całego naszego Narodu. Do okrągłego jubileuszu tych ...
WIĘCEJ
Polecane
26 maja 2019
Częstochowa Streetball Cup vol. 7 + Streetball Kids
To będzie kolejne święto koszykówki ulicznej. 26 maja, na boisku wielofunkcyjnym na Promenadzie Czesława Niemena, rozegrana zostanie kolejna edycja turnieju Częstochowa Streetball CUP (vol. 7).
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
20 maja 2019
Pierwsze dwa single zapowiadające nową płytę Płatka - stworzone w kolaboracji z Holakiem i ekipą PNG - pojawiły się już na początku tego roku i spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Teraz związany z Częstochową artysta nagrał trzeci singiel i klip, które wkrótce pojawią się ...
13 maja 2019
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji funkcjonuje w Częstochowie już 40 lat. Administruje 16 komunalnymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi zajmującymi ponad 60 ha powierzchni na terenie miasta.
6 maja 2019
Rozmawiamy z Tadeuszem Orgielewskim – kornecistą, założycielem zespołu Five O’Clock Orchestra, który zdobył aż pięć „Złotych Tarek” – prestiżowych nagród dla najlepszych twórców jazzu tradycyjnego.
6 maja 2019
Do 23 maja można w Miejskiej Galerii Sztuki oglądać wystawę zdjęć Grupy B1, czyli dwójki ciechocińskich fotografów – Piotra Komosińskiego oraz Krzysztofa Gałązki. To zaproszenie do świata nieoczywistego i pełnego ukrytych znaczeń.
30 kwietnia 2019
W maju już po raz siódmy startuje akcja „Aleje - tu się dzieje!” i Częstochowa znów przemieni się w wielki, plenerowy dom kultury. Przez cztery miesiące będzie ona rozbrzmiewać muzyką, stanie się teatralną sceną oraz miejscem literackich, filmowych, podróżniczych i ...

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Najnowsze
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31