Polecane
28 lipca 2016
Konkurs ,,Częstochowianki 2016"
Do końca sierpnia fotogeniczne Częstochowianki - zarówno te obecne jak i te mające korzenie w naszym mieście - mogą przesyłać swoje portretowe fotografie na konkurs Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu. Zdjęcia ocenią we wrześniu internauci.
WIĘCEJ
Polecane
28 lipca 2016
Rekordowa pula nagród w 11. klimatach Częstochowy!
Ruszamy z 11. edycją konkursu fotograficznego "Klimaty Częstochowy", który w tym roku odbędzie się pod hasłem "Jasne, że Częstochowskie". To będzie wyjątkowa edycja "Klimatów". Łączna pula nagród podwoiła się i wynosi 14 000 zł!
WIĘCEJ
Polecane
29 lipca 2016
Aleje - tu się dzieje! Grupa Romana
,,Folklor miejski" to stylistyka uprawiana przez Grupę Romana, jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr tego typu w kraju. Usłyszymy ją w ,,Muzycznym Punkcie Spotkań Jarosława Woszczyny'' w piątek, 29 lipca, o godz. 18.00 na scenie przed ,,Sienkiewiczem" w III Alei.
WIĘCEJ
Polecane
29 lipca 2016
Aleje - tu się dzieje! Koncert Rafała Nowakowskiego z zespołem
Rafała Nowakowskiego wraz z zespołem usłyszymy w akustycznym wydaniu na scenie w środkowym pasażu II Alei w piątek, 29 lipca, o godz. 19.30. (W przypadku niepogody, spotykamy się na koncercie w Cafe Belg.)
WIĘCEJ
Polecane
6 sierpnia 2016
Częstochowski Festiwal Filmowy „LEŻAK FORTUM 2016”
W trzy pierwsze soboty sierpnia amfiteatr na Promenadzie Czesława Niemena ponownie zamieni się w kino pod gołym niebem. Wszystko za sprawą Częstochowskiego Festiwalu Filmowego Leżak Fortum.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
14 lipca 2016
25 lat temu Częstochowa na kilka dni zmieniła się w blisko dwumilionowe miasto - językowy, etniczny i kulturowy tygiel, w którym tłumy młodych ludzi przeżywały duchowe uniesienia, bawiły się, śpiewały, tańczyły i zawierały znajomości.
14 lipca 2016
Częstochowa ponownie stanie się miejscem spotkania z Ojcem Świętym. 28 lipca odwiedzi ją papież Franciszek. W ramach wizyty w Polsce będzie gościł w Częstochowie, Krakowie i Auschwitz.
13 lipca 2016
Magdalena Kmiecik to malarka, performerka, chórzystka, florystka, projektantka mody i dekoratorka wnętrz. Z wykształcenia magister sztuki, ale także magister inżynier, mechanik w dziedzinie budowy maszyn. Osobowość dynamiczna o ,,niezaspokojonym apetycie na życie” - jak sama mówi o sobie.
13 lipca 2016
Niebo podobno nigdzie nie jest takie samo. Choć tak naprawdę można przekonać się o tym dopiero, gdy wzbijemy się w powietrze. Zmiana perspektywy to istotny element osobistej eksploracji danego rejonu. Dlatego polecam zerknięcie na naszą Jurę z lotu ptaka.
12 lipca 2016
W końcu XIX w., w okresie rewolucji przemysłowej w Królestwie Polskim, w Częstochowie i okolicach sadowiono liczne fabryki. Do największych należała, wybudowana w latach 1889–1890, Przędzalnia Wełny Czesankowej Motte i Spółka.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI