Polecane
28 czerwca 2017
Aleje - tu się dzieje! Alternatywa między ścianami - spektakl „Zielona Mrówa”
Teatr Satyry Zielona Mrówa powstał we wrześniu 2007 r. i jest on w prostej linii ”spadkobiercą” wszelkich dóbr Teatru Owczym Pędem Po Wielbłądzie. Zespół tworzą wychowankowie Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie.
WIĘCEJ
Polecane
29 czerwca 2017
Aleje - tu się dzieje!: Jazz tradycyjny - koncert 7A Blues
Skład 7A Blues wykrystalizował się w 2010 roku, grają w nim ludzie o rożnych charakterach, różnych profesjach i różnej filozofii życiowej. Spoiwem jest pokora wobec wielkich bluesa, rocka i jazzu oraz radość tworzenia.
WIĘCEJ
Polecane
30 czerwca 2017
Aleje - tu się dzieje!: Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny - Koncert Pawła Tymińskiego
Kolejnym gościem Muzycznego Punktu Spotkań Jarosława Woszczyny będzie Paweł Tymiński, któremu na scenie towarzyszyć będą Hubert Radoszko i Filip Laszuk.
WIĘCEJ
Polecane
30 czerwca 2017
Aleje - tu się dzieje!: Lokalna akustyka - Koncert Macieja „Świętego” Jankowskiego
Maciej „Święty” Jankowski to tekściarz, wokalista, gitarzysta i lider zespołu „Paragraf 64”. W ramach cyku „Lokalna akustyka” wystąpi jednak z autorskim, akustycznym projektem: „Maciej Święty Jankowski i Przyjaciele”.
WIĘCEJ
Polecane
8 lipca 2017
Przedwojenny szyk i wdzięk
Mamy dziś spory sentyment do XX-lecia międzywojennego. Lubimy muzykę, literaturę, modę i sztukę z tego okresu. 8 lipca już po raz czwarty wyruszamy w podróż w czasie właśnie do tamtego świata. Wszystko dzięki Festiwalowi Retro Częstochowa i zaproszonym muzycznym gwiazdom.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
21 czerwca 2017
Kuba Grądman, muzyk nieistniejącego już zespołu Radios in Motion, realizuje swój solowy projekt. JAŹŃ to muzyka poruszająca się w estetyce electro. W sieci pojawił się pierwszy singiel „Niepewność”, wkrótce kolejne i płyta.
19 czerwca 2017
Turniej Jednego Wiersza to impreza, która funkcjonuje w Częstochowie od ponad dwudziestu lat. Dziś trudno dokładnie zliczyć ile miała edycji, bo choć tradycyjnie odbywa się raz w miesiącu, to w jej historii zdarzały się dłuższe i krótsze przerwy
14 czerwca 2017
Janusz Pacuda jest znanym i docenianym projektantem graficznym, który odważnie sięga również po inne formy artystycznego wyrazu. Posługuje się instalacją, performance oraz modyfikowaną cyfrowo fotografią.
12 czerwca 2017
Dariusz Dąbrowski to rysownik, satyryk i konserwator dzieł sztuki. Na koncie ma kilka wystaw indywidualnych, wiele publikacji prasowych i wyróżnień w konkursach na całym świecie.
7 czerwca 2017
W 2011 roku rozpoczęto w Częstochowie reaktywację strzelectwa sportowego. Wtedy to na sportowej mapie naszego miasta pojawiło się Częstochowskie Stowarzyszenie Strzeleckie.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI