Polecane
18 października 2018
„Pląsy i dąsy” Kamili Sitak - wernisaż wystawy
Kamila Sitak studiowała na ASP we Wrocławiu i w Warszawie. W ramach konkursu europejskiego dla młodych malarzy „Golden Kentaur” otrzymała stypendium w Monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych.
WIĘCEJ
Polecane
19 października 2018
Święto Seniorów
Częstochowskie Senioralia już na dobre wpisały się w kalendarz imprez miejskich. Wydarzenie z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu i cieszy się rosnącą popularnością. Tegoroczna edycja święta seniorów odbędzie się 18 i 19 października w Hali Sportowej Częstochowa, a jej ...
WIĘCEJ
Polecane
19 października 2018
WBW 2018 • Częstochowa • Freestyle Battle
Wielka Bitwa Warszawska to najbardziej prestiżowa impreza freestyle’owa w kraju. Co roku najlepsi składacze rymów próbują tam swoich sił, a zwycięzcy rywalizacji zajmują zasłużone miejsce w panteonie polskiego hiphopu. Częstochowskie eliminacje do tej imprezy będzie można śledzić ...
WIĘCEJ
Polecane
20 października 2018
Otwarcie wystawy VI Międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy PhotoArtMedica
Międzynarodowe Salony Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica” organizowane są przez Okręgową Izbę Lekarską w Częstochowie od 2013 roku. Otwarcie tegorocznej, 6. edycji imprezy, będzie miało miejsce w Sali Reprezentacyjnej częstochowskiego Ratusza, 20 października o godz. ...
WIĘCEJ
Polecane
20 października 2018
Koncert Gutek
Gutek, czyli Piotr Gutkowski, to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Znają go zarówno sympatycy pulsującego reggae, hip-hopu, jak i mocniejszych brzmień. Przez wiele lat jego charakterystyczny głos kojarzył się przede wszystkim z zespołem Indios Bravos.
WIĘCEJ
Polecane
25 października 2018
Popkulturowe przyjemności: Sezon na Wiedźmina
Wiedźmin jest dziś najbardziej rozpoznawalną popkulturalną marką na świecie. Oczywiście kluczowy był tu sukces serii gier studia CD Projekt RED, ale do masowej wyobraźni coraz mocniej zaczynają docierać również komiksy i tłumaczenia książek Andrzeja Sapkowskiego.
WIĘCEJ
Polecane
26 października 2018
Literacki piątek
W Ośrodku Promocji Kultury spotkamy się z Kajetanem Puszkiem w ramach Literackiego Piątku, 26 października. Ponadto tradycyjnie zapraszamy na Wymianę Książki i Turniej Jednego Opowiadania.
WIĘCEJ
Polecane
26 października 2018
„Wacław Zalewski - kształtowanie konstrukcji” – wystawa
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie wspólnie z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Częstochowa zapraszają na wernisaż wystawy „Wacław Zalewski - kształtowanie konstrukcji” pod patronatem Rektora Politechniki Częstochowskiej.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
8 października 2018
Postrzegany jest jako współtwórca nowej prasy popkulturowej w Polsce, a jego książki wyznaczyły świeży trend w literaturze muzycznej. Niewielu jednak wie, że urodził się i wychowywał w Częstochowie. Przedstawiamy - Rafał Księżyk.
2 października 2018
To będzie już dziesiąta edycja „Jazzowych Tadeuszek” i z okazji jubileuszu impreza zdecydowanie się rozrosła. Zamiast jednego koncertu czeka nas ich aż osiem, a świętowanie rozciągnie się na cały miesiąc.
1 października 2018
Jest aktorką i absolwentką Liceum im. Romualda Traugutta w Częstochowie. W tym roku, na Festiwalu Polskiego Filmu Krótkometrażowego w Las Vegas, zdobyła nagrodę w kategorii „Najlepsza rola kobieca”. Doceniono jej kreację w filmie „Wiki”, który wyreżyserowała Veronica Andersson. ...
3 września 2018
Afirmuje życie, stale się rozwija i czerpie inspiracje nie tylko ze sztuki, ale także z codzienności. Ma poczucie, że wszystko, co ją spotkało, to efekt szczęśliwych zbiegów okoliczności. Jest znana zarówno ze sceny teatralnej, jaki i małego i dużego ekranu. Zadebiutowała wyraziście ...
30 sierpnia 2018
We freestyle football – czyli sztuce wykonywania żonglersko-cyrkowych ewolucji piłką – częstochowianka sięgnęła po mistrzostwo już po raz trzeci.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Najnowsze
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31